Sık Sorulan Sorular

Program ilk açılışında şifre istiyor ne yapmalıyım ?

Ürünlerimize, sizden başka kullanıcıların erişmemeleri ve bir takım bilgilerinize zarar vermemeleri için kullanıcı adı ve/veya şifre ile güvenlik altına alıyoruz.

Yeni kurulan ürünlerimizde varsayılan kullanıcı adı ve şifre bulunmamaktadır. Kullanıcı adı ve şifreyi sizin tanımlamanız gerekmektedir.

Satın almak için neler yapmalıyım ?

Ürünlerimizi, web sitemizde bulunan “SATIN AL” sayfasını takip ederek alabileceğiniz gibi size en yakın iş ortağımızdan herhangi birisini tercih ederek uygun şartlar ile satın alabilirsiniz.

Deneme sürümünü kullandıktan sonra ürünü satın alırsam o ana kadar girdiğim bilgilerimi kullanabilecek miyim ?

Evet, deneme sürümünde girmiş olduğunuz tüm bilgilerinizi lisanslı tam sürümde de görebilir ve o bilgiler üzerinden çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Satın aldığım ürünü farklı bilgisayarlarda kullanabilir miyim ?

Ürünü aynı anda diğer bilgisayarlarda kullanmak istiyorsanız bunun için ek lisansa sahip olmanız gerekmektedir. Konuyu detaylı bir şekilde öğrenmek için size en yakın iş ortağımızdan veya ilgili personelimizden yardım alabilirsiniz.

Satın aldığım ürünü geri iade edebilir miyim ?

Hayır, ürün geri iadesi olmadığı için ürünü sipariş etmeden önce sitemizden deneme sürümünü indirip inceleyebilirsiniz. Üründen memnun kalmanız durumunda ürünü satın alabilirsiniz.

Bilgisayarıma kurduğum programınızı nasıl kaldırabilirim ? ( Uninstall )

Bilgisayarınızda, Başlat>Programlar>Ürünün Adı>Uninstal veya Kaldır seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza çıkan “Kaldırmak İstediğinizden Emin misiniz?” uyarısına EVET diyerek programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz. Ayrıca Denetim Masası>Program Ekle Kaldır bölümünden ilgili programın adını seçerek kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarımı bazı nedenlerle ( Virüs, bozulma vs..) yeniden kurdurmam gerekiyor Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle bilgisayarınıza kurulum yapmadan ya da servise göndermeden önce mutlaka ilgili programın bulunduğu klasörü tamamen (içerisindeki tüm dosyalar ile birlikte) yedek almanız gerekmektedir. Eğer kurulum öncesi veya kurulum sonrası destek gerekli olursa size en yakın iş ortağımızdan veya ilgili destek personelimizden yardım alabilirsiniz.

Bilgisayarım Değişti Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle eski bilgisayarınızdan ilgili programın bulunduğu klasörü tamamen (içerisindeki tüm dosyalar ile birlikte) yedek almanız gerekmektedir. Yeni bilgisayarı aktif etmeden önce lisans kaydını silmemiz gerekmektedir. Bilgisayarlardaki lisans sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir.

Yeni bilgisayarınızı kurmadan önce lütfen size en yakın iş ortağımızdan veya ilgili destek personelimizden yardım alınız. İş ortağımız veya ilgili TERKON destek personeli sizi bu konuda yönlendirecektir.

Bilgisayarımda cari ve stoklarımın bulunduğu bir liste var, bu listedeki bilgileri sizin programınıza nasıl aktarabilirim ?

Genellikle Excel üzerinde bulunan dokümanların programlarımıza aktarılması mümkündür. Fakat ilk aşamada siz de bulunan listenin hangi formatta olduğunu ve aktarıma uyumlu olup olmadığını bilmemiz gerekmektedir.

Listeyi bize gönderebilmek ve aktarım için gereken işlemleri destek personelimiz ile görüşebilirsiniz.

Bilgilerimi CD ortamına yedeklemek istiyorum Nasıl Yapabilirim ?

Öncelikle herhangi bir cd kayıt programını çalıştırarak yedek dosyalarınızı cd üzerine kaydedebilirsiniz. TERKON, ürünlerin ve yedeklerinin daha sağlıklı olması için ilgili programın bulunduğu klasörünü komple (içerisindeki tüm dosyalar ile birlikte) yedek olarak almanızı önermektedir.

Uzak Yardım nedir ve nasıl kullanılır ?

TERKON, her zaman gelişmiş teknolojileri tercih etmiş ve bunu kullanıcılarının yararına sunmuştur. Uzaktan Yardım Sistemi sayesinde oluşan olası sorunları, anında kullanıcılarımızın bilgisayarına bağlanarak hızlı bir şekilde çözüyoruz. Uzaktan Yardım Sistemine, hemen hemen tüm ürünlerimizin içerisinde “YARDIM” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Bağlantı kurmak için uzaktan yardım programı üzerinde bulunan ID ve Şifre kutucuklarındaki numaraları TERKON destek personeline söylemeniz yeterli olacaktır. Destek personelimiz bilgisayarınıza bağlanarak işlemlerinizi gerçekleştirecektir. Bu süreç içerisinde bağlantıyı koparmamak için uzaktan yardım programını kapatmamanız gerekmektedir.

İş ortaklığı için firma olmak gerekli mi ?

Terkon Teknoloji’ nin satış ve destek stratejisi doğrultusunda iş ortaklığı, yalnızca bilişim ve benzeri sektörlerde faaliyet gösteren firmalar ile yapılmaktadır.

İş ortaklığı için gerekli evraklar nelerdir ?

Öncelikle web sitemizde bulunan iş ortaklığı başvuru formunu doldurup göndermeniz gerekmektedir. Başvurunuz tarafımızdan değerlendirildikten sonra eğer olumlu olur ise sözleşme ve gereken diğer evraklarımız size mail olarak gönderilecektir. Gönderdiğimiz sözleşmeden 2 nüsha çıktı alıp yetkili kişi imzaladıktan sonra posta veya kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Sözleşmeleriniz bize ulaştığında 1 nüshası tarafımızdan onaylanıp tekrar size gönderilecektir.

Daha Fazla...

Daha fazla bilgi almak için iletişim bölümünden mesaj gönderebilir veya TERKON destek ekibinden yardım alabilirsiniz.
Bizi tercih eden kullanıcılarımız...

Destek Hattı +90 ( 212 ) 854 10 93